مقام قضایی، «مردم امروز» را توقیف کرد؛

«شارلی ابدو»ی ایرانی توقیف شد/ توقیف کافی نیست؛ باید ریشه تیم رسانه‌ای توهین کننده به اسلام خشکانده شود

گروه سیاسی - رجانیوز: روزنامه «مردم امروز» که در شماره چند روز پیش خود به حمایت از نشریه هتاک فرانسوی پرداخته بود، توقیف شد؛ خبری که می‌تواند اندکی از تاثر مردم مسلمان ایران را از این اقدام بی‌شرمانه تیم رسانه‌ای محمد قوچانی برطرف کند.

به گزارش رجانیوز، روزنامه مردم امروز که اقدام به انتشار یک مطلب توهین آمیز کرده بود امروز با دستور مقام قضایی توقیف شد. بر اساس اطلاعات به دست آمده، نامه دستور توقیف روزنامه مردم امروز به وزارت ارشاد ارائه شده تا به اجرا درآید.

سردبیر این روزنامه در گفتگویی، علت توقیف مردم امروز را انتشار مطلب حمایت آمیز از نشریه هتاک فرانسوی که دست به انتشار کاریکاتورهای توهین آمیز درباره پیامبر(ص) زده بود، عنوان کرد.

 


 

      ادامه مطلب را دنبال کنید


نکته قابل تامل انتشار تیتر و عکس فوق در صفحه اول روزنامه «مردم امروز» آنهم بدون کمترین اشاره‌ای به سابقهٔ موضوع و کاریکاتورهای موهن و یا تعرّض حداقلی به این شعار که در واقع تحریک کننده احساسات و عواطف مذهبی جمعیت میلیاردی مسلمانان است، اینگونه برداشت می‌شود که گویا گردانندگان روزنامه مردم امروز هم این شعار را پسندیده و به‌طور غیر مستقیم و از زبان یک هنرپیشه آمریکایی آن را تکرار می‌کنند. 

البته مردم مدت‌هاست که می‌دانند این‌ها «شارلی هستند» و هیچ ابایی از زیر سوال بردن اعتقادات و ارزش‌های مقدس ایرانیان ندارند ولی این حجم از کینه‌توزی نسبت به اسلام و پیامبر رحمت (ع) قطعا نمی‌تواند اتفاقی و سهوی باشد؛ چرا که این تیم رسانه‌ای سابقه طولانی در انجام اینگونه اقدامات توهین آمیز دارد؛ همانطور که توانسته رکورد توقیف و تعطیلی نشریات را به نام خود ثبت کند. 

 

تلویزیون ملکه انگلیس هم این روزنامه را «شارلی ابدو» نامید

 

همین چند ماه پیش بود که روزنامه «آسمان» در شماره‌های ابتدایی خود به دلیل انتشار مطلبی علیه حکم قصاص و غیرانسانی خواندن این حکم صریح اسلامی توقیف شد. 

 

حالا و با تقدیر از اقدام به موقع مسئولین قضایی در برخورد با این نشریه هتاک، افکار عمومی انتظار دارد تا یکبار برای همیشه با این تیم رسانه‌ای که بارها و بارها ثابت کرده اعتقادی به رعایت احترام به ارزش‌ها و اعتقادات مردم ندارد و مرزی برای توهین به اعتقادات دینی و اسلامی نمی‌شناسد، برخورد قاطع و جدی صورت بگیرد.

بدیهی است که توقیف روزنامه مردم امروز تنها گام اولیه در این مسیر است و مردم انتظار دارند تا ریشه این جریان رسانه‌ای از سرچشمه خشکانده شود.

 برچسب ها : شارلی ابدو ,  روزنامه ,  مردم امروز , 

نوشته شده در شنبه 27 دی 1393 ساعت 09:41 ب.ظ | آخرین ویرایش در شنبه 27 دی 1393 ساعت 09:55 ب.ظ